Markam Petrol

Mobil SHC

 

Mobil SHC™ 600 Serisi  

Mobil Shc’nin ürünü olan 600 serisi yağları, şirketlerde bulunan cihazların korunması, yağ ömrü ve müşteri verimliliğini arttırmayı sağlayacak sorunsuz çalışma bakımından müşterilerine benzersiz hizmetler sunan dişli ve yatak yağlarıdır. Bu yağlar en özgün Mobil SHC teknolojileri ile bilimsel olarak tasarlanmış ve müşterilerine birçok kolaylık sağlayan bir yağdır. Bu ürünler yüksek ve düşük sıcaklıklardaki en zorlu işlemlerde de kullanılmaktadır. Mobil SHC yağları en zorlu işlemlerde dahi üstün ve dengeli performans sağlar. Bu ürünler, ağır yükler ve aşırı kesme işlemlerinde bile mekanik kesmeye karşı dayanıklı olduklarından ortaya çıkacak bir viskozite kaybı gibi sorunlara uğramazlar.

Üretimde kullanılmakta olan baz yağların moleküler yapısı sayesinde geliştirilen bu ürün serisi, sürükleme katsayıları mineral yağlara göre daha düşüktür. Bu sebeple dişli ve rulmanlı yatak temas yüzeyleri gibi özelliklere uyumlu olmayan yük bölgelerinde sıvı sürtünmesi az olacaktır. Sıvı sürtünmesinin az olması çalışma sıcaklıkların hızla düşmesine, dişli verimliliğini artması ve enerji tasarrufu sağlamaktadır.

Mobil SHC 600 serisi yüksek sıcaklıklarda oksidasyon ve çamur oluşumuna karşı yüksek derecede direnç sağlamaktadır. Pas korozyon ve aşınmaya karşı koruma, sudan ayrılabilme kararlığı, köpük oluşumunun kontrolünü, havaya bırakma özellikleri ve birçok farklı metallere uygunluk sağlamaktadır. Bu yağlar aynı zamanda normal olarak mineral yağ kullanılan ekipmanlarındaki keçe ve diğer benzeri malzemelerde de kullanılmaktadır.

Kullanım Yerleri

  • "Filled-for-life" dişli kutuları, yüksek devirli/düşük verimlik sağlayan sonsuz dişliler
  • Yağ değişiminin zor yapıldığı zor ulaşılan yerlerde bulunan dişli kutuları
  • Dönemsel yağ değişimlerinden kaçınılabilen kayak pisti telesiyeji gibi düşük ısılı uygulamalar
  • Yüksek ısılarla karşılaşılan karıştırıcı rulmanlı yatakları ve silindir boyun yatakları
  • Plastik Kalenderleri
  • Denizcilik alanı santrifüjleri dahil olmak üzere ağır santrifüj uygulamaları
  • Demiryolu A/C Çekme Tahrikleri
  • Mobil SHC 626, 627, 629 ve 630 doğal gaz, saha gazları toplama, CO2 ve doğal gaz endüstrisinde kullanılan diğer işlem gazları basan Yağ Banyolu Vidalı Rotari Kompresörler için uygundur.
  • Mobil SHC 629, 630, 632, 634, 636 ve 639, Siemens AG tarafından Flender dişli kutularında kullanılmak üzere onaylanmıştır.


Kalite Belgelerimiz

SATIŞ ÖNCESİ VE SONRASI

Destek & Analiz

Makineler için doğru yağ kullanmak en önemli işlemlerden biridir. Bu bağlamda Makineleriniz için fabrika verilerine göre hangi yağı kullanmanız gerekir adı altında bilgi ve analizler Markam Petrol uzman ekibi tarafından önerilen çerçevede sağlanmaktadır.

Teknik Danışmanlık

Satış Öncesi ve sonrası Markam Petrol Tüm ürünleri için bilgi ve tecrübesini siz değerli müşterimizle paylaşmaktadır.

ÖNERİ VE BİLGİLENDİRME

Sanayi işletmelerinde makine denildiği zaman ilk akla gelen yüksek maliyetler. Şöyleki yüksek maliyetlerle kurulan makine sistemleri yanlış yağlama veya kalitesiz yağlama sonucu iş aksaklığına hatta makine parça deformasyonuna sebebiyet vermektedir. Markam Petrol olarak size bu önemli konuda tek söyleyebileceğimiz durum lütfen bir uzmandan destek alınız.

PERFORMANS ANALİZİ

Katalog Ürünlerimiz ithalatçı firmalar tarafından test ortamlarında test ekipmanlarıyla uygulanan işlemler sonucu raporları ürünlerimizin kullanım klavuzlarına eklemiş olup dünya çapında kalitesiyle marka olmuş firmalar tarafından desteklenmektedir.

En iyi ve kaliteli hizmeti mi arıyorsunuz?
Markam Petrol ile tanışın..