Markam Petrol

Molykote Nedir ?

Molykote, özel yağlayıcılardır. Şirketlerde alanlar ve uygulamalarda özel yağlayıcı ve bakım gibi özellikleri molykote ile gerçekleştirebilirsiniz. Molykote yağlarının içinde ki formulasyonlarında bulunan özel katkı maddeleri ve özel yağlar sayesinde en zorlu çalışma ortamlarında bile yüksek performans sağlama özelliğine sahiptir. Molykote müşterilerine birçok kolaylık sağlamaktadır. Molykote, sürtünmeyi azaltarak aşınmayı yok edebilir. Buna bağlı olarak da malzeme ve ürün ömrünü uzatabilmektedir. Malzeme ve makinalarınızın uzun ömürlü olması şirketinize maliyet açığını da kapatmaya yardımcı olacaktır. Molykote ile makinalarınızın düzenli çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Genel Özellikleri

Molykote yağ ve greslerin birçok kapsama alanı vardır. Bunun için de başlıca özellikleri vardır. Molykote yağlarının genell özelikleri aşağıdaki gibidir;

 

 1. İleri derecede aşınmalara karşı dayanıklı ve sürekli koruma
 2. Geniş sıcaklık aralıklarında güvenilir performans
 3. Kalıcı ve sabit sürtünme katsayısı (CoF)
 4. Su direnci, kimyasal direci
 5. Korozyona karşı koruma

 

Molykote yüksek performanslı mineral yağlar; hydrotreating işlemlerinden başarılı bir şekilde geçirilmiş, yüksek seviyede doymuş ve içerisinde hiç kirletici madde bulunmayan madeni yağlardan oluşmuştur.

Molykote Yüksek Performanslı Sentetik yağlar; Kimyasal sentezler ile performans kriterlerini karşılamak için içinde performans düşürücü, kirletici madde bulundurmayacak şekilde üretimi sağlanmıştır.

Molykote Dipsersiyon ürünleri; Sıvı yağlayıcılar içerisinde çözünmüş olan en üst performans, katı yağlayıcıların veya diğer yağlama katkılarının formülasyonu ile gerçekleşmiş ürünlerdir.

Molykote akıllı yağlama çözümlerini kullanabilirsiniz. Akılı yağlamanın size sunacağı kolaylıkları aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür;

 • Toz, kir veya nem çekmeyen veya toplamayan kuru, temiz yağlama
 • Buharlaşma veya oksidasyon olmaksızın dayanıklı uzun süreli yağlama
 • Pas ve korozyona dayanıklılık
 • Uzun süreli çalışmadan bekleme sonrasında dahi tamamen tekrar etkili çalıştırma
 • Ses azaltma ve kesme
 • Kolayca uygulanabilir ve kuru bir filmle hızlı bir şekilde kürleşir.

Sizde molykote yağ ve greslerinin birine sahip olarak makinalarınızın doğru ve etkili bir şekilde çalışmasına yardımcı olabilirsiniz. Makinalarınızın doğru çalışması işlerinizin daha hızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlayacaktır. Bu da daha çok müşteriye ulaşarak ürün ve hizmet vermek açısından kendinizi geliştirmenizin kolay bir yolu olabilir.


Kalite Belgelerimiz

SATIŞ ÖNCESİ VE SONRASI

Destek & Analiz

Makineler için doğru yağ kullanmak en önemli işlemlerden biridir. Bu bağlamda Makineleriniz için fabrika verilerine göre hangi yağı kullanmanız gerekir adı altında bilgi ve analizler Markam Petrol uzman ekibi tarafından önerilen çerçevede sağlanmaktadır.

Teknik Danışmanlık

Satış Öncesi ve sonrası Markam Petrol Tüm ürünleri için bilgi ve tecrübesini siz değerli müşterimizle paylaşmaktadır.

ÖNERİ VE BİLGİLENDİRME

Sanayi işletmelerinde makine denildiği zaman ilk akla gelen yüksek maliyetler. Şöyleki yüksek maliyetlerle kurulan makine sistemleri yanlış yağlama veya kalitesiz yağlama sonucu iş aksaklığına hatta makine parça deformasyonuna sebebiyet vermektedir. Markam Petrol olarak size bu önemli konuda tek söyleyebileceğimiz durum lütfen bir uzmandan destek alınız.

PERFORMANS ANALİZİ

Katalog Ürünlerimiz ithalatçı firmalar tarafından test ortamlarında test ekipmanlarıyla uygulanan işlemler sonucu raporları ürünlerimizin kullanım klavuzlarına eklemiş olup dünya çapında kalitesiyle marka olmuş firmalar tarafından desteklenmektedir.

En iyi ve kaliteli hizmeti mi arıyorsunuz?
Markam Petrol ile tanışın..