Markam Petrol

Molykote'nin Özellikleri

 

Molykote Dow Corning'in özel yağlarının bulunduğu bir markadır. Endüstri alanınızda  ve uygulamanınız ne olursa olsun molykote özel yağ ürünleri için çözüm bulabilirsiniz. Molykote yağlarının formasyon da bulundukları özel katkı malzemeleri ve yağlar sayesinde en zor uygulamalarda dahi çözüm yolu bulan ve çözen , sürtünmeyi azaltarak minimal seviyeye düşürerek ve malzeme ömrünü uzatmaktadır. Enerji tasarrufları uygulamak için üretilmiştir.

Genel Özellikleri;

  • İleri derecede aşınmalara karşı dayanıklı ve sürekli koruma sağlamaktadırlar.
  • Geniş sıcaklık aralıklarında güvenilir performans oluşturmaktadırlar.
  • Kalıcı ve sabit sürtünme katsayısı , Su direnci, kimyasal direci , Korozyona karşı koruma sağlamaktadır.

 

Yüksek Performanslı Endüstriyel Yağlar ve Dispersiyonlar;

  • Moleykote yüksek performanslı mineral yağlar;

Hydrotreating  işlemlerinden geçirilmiş neredeyse içerisinde %0 oranda kirletici madde bulunmayan madeni yağlardan üretilmektedirler .

  • Molykote yüksek performanslı sentetik yağlar;

Kimyasal sentezler ile hedeflenmiş performans kriterlerinin karşılaması açısından içerisinde performans düşürücü yağ maddeleri bulundurmayacak şekilde üretilmişlerdir. Formasyonların da ise jenerasyon performans arttırıcılar bulunmaktadırlar.

  • Moleykote dipsersiyon ürünleri;

Sıvı yağcılar içerisinde çözünmüş ve en üst seviyedeki katı yağcışların veya diğer yağların formasyonu ve hamlanmış ürünleridir. Genellikle ulaşılması yada yağlanması zor olan yatakların sıvı olarak yağlanmasının ve hasarsız rodajları ile sürtünme ses ve ısının azaltılmalarının istendiği ve yağlama alanlarının uzatılmak için tercih edilmektedir. Kompresör ve vakum pompa yağları , dişli kutusu yağları , zincir yağları , hidrolik yağları , buna benzer birden çok özel ve  çok amaçlı yağlardır.

               

Sürtünmeyi Önleyici Kaplamalar;

Moleykote anti- sürtünme kaplama ürünleri boya benzer ürünler olup boya pigmentleri ile micron seviyeleri  özel katkı sağlayan düzenli olarak seçilmiş karışımları ve yağların maddelerinin solventler içerisinde en uygun hammadde konsantrelerinin harmanlamasıyla beraber oluşmaktadır ve kuru film yağlama , uzun süreli koruma aşınması sağlamaktadır. Tozlu, kirli, nemli ve kimyasal ortamlarda ve bakım için kolayca erişilmeyen parçalarda aşınma önleme ve yağlama için Dow Corning'in Molykote marka sürtünme önleyici kaplamaları kullanması önerilmektedir.

Uzun ömürlü kuru film sağlama;

Molykote sürtünme önleyici kaplama, aşırı yükler ve zorlu çalışmalar yüzey pürüzsüzlüğü olan ve aşınma yüzeyindeki optimize ederek kuru ve kaygan bir film sağlamaktadır.

 

               


Kalite Belgelerimiz

SATIŞ ÖNCESİ VE SONRASI

Destek & Analiz

Makineler için doğru yağ kullanmak en önemli işlemlerden biridir. Bu bağlamda Makineleriniz için fabrika verilerine göre hangi yağı kullanmanız gerekir adı altında bilgi ve analizler Markam Petrol uzman ekibi tarafından önerilen çerçevede sağlanmaktadır.

Teknik Danışmanlık

Satış Öncesi ve sonrası Markam Petrol Tüm ürünleri için bilgi ve tecrübesini siz değerli müşterimizle paylaşmaktadır.

ÖNERİ VE BİLGİLENDİRME

Sanayi işletmelerinde makine denildiği zaman ilk akla gelen yüksek maliyetler. Şöyleki yüksek maliyetlerle kurulan makine sistemleri yanlış yağlama veya kalitesiz yağlama sonucu iş aksaklığına hatta makine parça deformasyonuna sebebiyet vermektedir. Markam Petrol olarak size bu önemli konuda tek söyleyebileceğimiz durum lütfen bir uzmandan destek alınız.

PERFORMANS ANALİZİ

Katalog Ürünlerimiz ithalatçı firmalar tarafından test ortamlarında test ekipmanlarıyla uygulanan işlemler sonucu raporları ürünlerimizin kullanım klavuzlarına eklemiş olup dünya çapında kalitesiyle marka olmuş firmalar tarafından desteklenmektedir.

En iyi ve kaliteli hizmeti mi arıyorsunuz?
Markam Petrol ile tanışın..