Petrol Ofisi || 2021

Petrol Ofisi || 2021
04 Nisan 2022
Petrol Ofisi || 2021

 

Petrol Ofisi, 2021 yılında madeni yağ ve kimyasallar pazarındaki payını yüzde 31'e, madeni yağlar pazarındaki payını ise yüzde 29,7'ye çıkardı. Şirketten yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye madeni yağ ve kimyasallar pazarı 2021 yılında yaklaşık yüzde 10,2 büyüyerek toplam 384 bin 682 tonluk satışa ulaştı.

Petrol Ofisi, geçen yıl toplam satış sayısı 148 bin tonun üzerine taşıdı. İç pazarın yanı sıra küresel pazarda da satışlarını güçlendiren şirket, 4 kıtada 33 ülkeye yaptığı madeni yağ ihracatını da 11 bin tonun üzerine çıkarttı.

 
Şirket, geçen yıl pazarın üzerinde bir büyüme gerçekleştirerek Türkiye madeni yağlar sektöründeki liderliğini devam ettirdi. Açıklamada görüşlerine yer verilen Petrol Ofisi Üst Yöneticisi Selim Şiper, Covid-19 salgınının getirdiği zorlu şartlara rağmen şirketin olumlu performans gösterdiğini belirterek, "PETDER'in 2021 yılı madeni yağlar ve kimyasallar raporuna baktığımızda, Petrol Ofisi'nin hemen hemen tüm alanlarda satışlarını geliştirdiği, pazarın üzerinde büyüme kaydettiği ve bu alanda mevcudiyetindeki iki liderliği de pekiştirerek, aralıksız sürdürdüğü görünüyor. Bu çok önemli bir başarı. Ancak madeni yağ alanında ulaşılan bu rakamlara, pandemi koşullarının yanı sıra bir yandan dev bir dijital dönüşüm, bir yandan Texaco üretim, satış ve dağıtımına hazırlıklar ile ilk üretimine başlanması, diğer yandan yeni yatırımlar yapılırken yeni ürünler geliştirilirken, yeni müşteriler kazanılırken ulaşıldı." değerlendirmesinde bulundu.

Petrol Ofisi Madeni Yağlar Direktörü Sezgin Gürsu'da başta otomotiv olmak üzere ilgili tüm alanlardaki gelişmeleri yakından takip ettiklerine dikkati çekerek "Distribütörlerimiz, bayilerimiz ve müşterilerimizle bir bütün olarak, hem bugün hem de geleceğe yönelik düşünüyor, çalışıyor, ürün ve hizmetlerimizi geliştiriyor, yatırım yapıyoruz." ifadesini kullandı.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz