Molykote Nedir Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır

Molykote Nedir Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır
12 Kasım 2020
Molykote Nedir Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır

 

Molykote makinaların yüksek performans gösterdikleri de üretilmekte olan özel yağlayıcılardır. Bu tür özel yağlayıcıların ürünleri sadece makinaların yüksek performans göstermeleri bakımından çalışma sağlanmasının yanı sıra makinalarınızın bozulmalar a vb. sorunları da ortadan kaldırmaktadır. Molykote yağları günümüz de makine kullanılmakta olan birden fazla işletmeler tarafından molykote ürünleri kullanılmaktadır.

Molykote yağlarının kullanım alanları gıda sektörleri, makine kullanım endüstriyelleri ve bunlara benzeyen vb. kullanım alanları bulunmaktadır.  Bu tür özel yağlayıcıları en zor ortam çalışmalarında dahi yüksek bir performans göstermektedir. Molykote yağları yüksek ya da düşük sıcaklıklar da bile çalışma özelliklerini kaybetmemektedirler. Bu da ürünlerin kullanıcı memnuniyetlerin de sağlanmaları gerekir. Aynı tür zaman da yağlayıcıların içerisinde bulunan makinaların aşınma vb. sorunları azaltarak özel maddeler bulundurmaktadırlar.

Bu maddeler makine parçaların da kolay bir şekilde takılmaların da çıkarılmaların da ki teknik yapılanmalardan rahat bir biçimde gerçekleştirmelerini sağlayacaklardır. Molykote yağları ve gresleri makinalar da bulunmakta olan çarklardan dolayı oluşabilecek olan sürtünmeleri ortadan kaldırmak açısından cihaz ömürlerini uzatacaktırlar. Cihazlar da düzenli bir şekilde çalışmalarını işletmelerde ki maliyetleri düşürülmelerin de işletmelerde ki kazanç elde etmeleri bakımından önemlidir.

Molykote kullanım alanları genel olarak işyerlerinde malzeme üzerlerin de sökülmek te olan cıvata, somun, geçme parçaların tekrardan takılacağı zaman üzerlerine dökülmekte olan molykete markalı gres yağlarıdır kullanılarak geri takılmaktadır. Bu şekil de gres yağlarından sökülen cıvata, somun geçme parçaların sökülen yerlerine tekrar takılması bakımından daha kolay olacaktır.

Molykote Yağlarının Genel Özellikleri

  • İleri derecede aşınmalara karşı dayanıklı ve sürekli koruma sağlar.
  • Geniş sıcaklık aralıklarında güvenilir performans oluşturur.
  • Su direnci, kimyasal direnci sağlar.
  • Korozyona karşı koruma yapar.

Molykote Yağlarının Avantajları

Gerektiği kadar dayanıklı olan ürün molykote başı dertte olan kullanıcıların sorununu oldukça büyük bir oranda çözüm sağlayacaktır. Aynı zaman da kaliteli ve dayanıklı bir şekil de olan bu ürünlerin pas tutma ihtimalleri yani sorunu ortadan kalkacaktır. Makinaların sessiz bir şekil de çalışmalarını sağlayan bu ürün kolay bir şekilde uygulanarak hızlı bir biçimde kürleşmektedirler.