Krytox

Krytox
17 Mayıs 2022
Krytox

 

KRYTOX™ VE DİĞER YAĞLAYICILAR – AÇIKLAMA

Krytox™ : Aşırı sıcaklıkların, yanmazlığın, oksijen uyumluluğunun, uzun ömürlülüğün ve kostik kimyasallara karşı direncin kritik olduğu uygulamalar için tasarlanan Krytox, diğer yağlayıcıların başarısız olduğu yerlerde performans gösterir. Krytox, çok çeşitli endüstrilerde en zorlu ortamlarda, en zorlu ortamlarda başarılı olan yüksek performanslı bir perfloropolieter (PFPE) sentetik yağlayıcıdır.

TriboSys: Miller-Stephenson’ın özel endüstriyel, tıbbi ve gıda sınıfı yağlayıcı serisi. Yağlayıcı, aşınmayı ve ısı oluşumunu en aza indirirken üstün yağlama ve uzun ömür sunar.

Teflon Yağlayıcı: Politetrafloretilen (PTFE) ve diğer tescilli katkı maddeleri ile güçlendirilmiş DuPont™ serisi endüstriyel ve ticari yağlayıcılardır. Bu formülasyonlar, standart hidrokarbon ve silikon yağı bazlı yağlayıcıya karşı sağlam performans sunar.

 


 

KRYTOX™ GPL SERİSİ – AÇIKLAMA

Krytox™ GPL yağları ve gresleri, perfloropolieter (PFPE) yağlarına dayalıdır. Bu sentetik florlu yağlayıcılar serisi, 260 °C’ye (500 °F) kadar sürekli yüksek sıcaklıklar gibi aşırı koşullarda kullanılır ve 270 °C’ye (518 °F) kadar kısa süreli pik sıcaklıklara dayanır. Kimyasal olarak inert ve çoğu kimyasalın çevresinde kullanım için güvenli olan bu yağlar yanıcı değildir ve oksijen hizmetinde kullanım için de güvenlidir. Krytox yağları ve gresleri, plastiklere veya elastomerlere zarar vermez ve metallerde korozyona neden olmaz. Havacılık, otomotiv, endüstriyel ve yarı iletken uygulamalarında ve diğer birçok rutin yağlama probleminin çözümünde yaygın olarak yağlayıcı olarak kullanılırlar. Ek olarak, ömür boyu sızdırmaz yataklarda olağanüstü uzun ömürler sağlarlar ve yeniden yağlama gerektiren yataklarda yeniden yağlama aralıklarını uzatırlar.

Krytox GPL Gresleri 200–207 gresleri, yapıldıkları GPL 100–107 yağları ile aynı özelliklere sahip beyaz tereyağı gresleridir, ancak gres formundadırlar.

Krytox GPL Gresleri 210–217 EP gresleri, aşırı yüklü dişliler ve rulmanlar için aşırı basınç katkısı olarak eklenen molibden disülfid içeren siyah greslerdir. GPL 215 ve GPL 217, Otomotiv uygulamalarında da yaygın olarak kullanılmaktadır.

Krytox GPL Gresleri 220–227 korozyon önleyici gresler, sodyum nitrit içeren beyaz greslerdir. Bu sınıflar, ortam sıcaklıklarında pas koruması, yüksek sıcaklıklarda korozyon koruması ve aşınma önleyici koruma sağlar. Gres katkı maddeleri gresin kimyasal direncini değiştirebilir.

Standart gres kıvamı, NLGI derece 2 penetrasyondur (265–295). Özel siparişle daha yumuşak veya daha sert NLGI penetrasyon kaliteleri yapılabilir. Standart PTFE kalınlaştırıcının 325 °C (617 °F) erime noktasından daha yüksek olan uygulamalar için özel erimeyen XHT kaliteleri mevcuttur.

 


 Krytox Ürün Yelpazesi

 

Tip Ürün:% s Başvuru Yorumlar
Çok Amaçlı Gresler Krytox™ GPL 202 Rulmanlar, valfler, contalar, O-ringler Standart çalışma sıcaklıklarında aşındırıcı olmayan ortamlar için
Krytox™ GPL 203
Krytox™ GPL 205
Krytox™ GPL 206
Korozyon Önleyici Gresler Krytox™ GPL 223 Rulmanlar, valfler, contalar, O-ringler Standart çalışma sıcaklıklarında aşındırıcı olmayan ortamlar için
Krytox™ GPL 225
Krytox™ GPL 226
Krytox™ FG 34
Yüksek Sıcaklık Gresleri Krytox™ XHT-SX Rulmanlar ve zincirler Krytox™ XHT-AC ve ACX, korozyon önleyici içerir
Krytox™ XHT-AC
Krytox™ XHT-ACX
Yağlama yağları Krytox™ GPL 105 Zincirler, kompresörler, yataklar, dişli kutuları Krytox™ XHT-500, yüksek sıcaklıklar için formüle edilmiştir; Krytox™ XP-1A5 korozyon önleyici içerir
Krytox™ XHT-500
Krytox™ XP-1A5
Krytox™ FG 40
Vakum Pompası Sıvıları Krytox™ 1506 Mekanik pompalar  
Krytox™ 1514
Krytox™ 1525

 

 

 

 

 

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz